7 неща, които изчерпват енергията ви и трябва незабавно да ги промените
Стрес, нездравословно хранене, проблеми с щитовидната жлеза и други. Това са единствено част от аргументите да усещаме липса на сила, което нарушава нашия естествен темп на живот. Изненадващо, само че редица други неща в всекидневието, може да ни накарат да се усещаме изчерпани. Вижте 7 от тях.
Диетата ви е неправилна
Храната е нашият главен източник на сила. Всяка част от тялото ни се нуждае от хранителни субстанции, с цел да действа вярно. Когато се храним, стомахът ни разгражда храната, която се метаболизира в глюкоза, нужна ни за физическата и умствена активност.
Ако спазвате диета (или пък не), с цел да не изчерпате вашите енергийни равнища, се уверете, че дневното ви меню ви обезпечава не по-малко от 2000 калории и включва сурови ядки, семена, пълнозърнести храни, нискомаслени млечни артикули, здравословни протеини, плодове и зеленчуци. Липсата на сила може да се дължи на недостиг на въглехидрати, протеини.
Дехидратация
Знаете ли, че съгласно американско проучване, 1,5% загуба на вода при естествен (телесен) воден размер или лека дехидратация, може да се отрази на енергийните ни равнища, на концентрацията.
Дефицит на желязо
Според Световната здравна организация, дефицитът на желязо е най-разпространеното нарушаване на хранителни субстанции в света. Дефицитът на минерала се свързва с незадоволителния синтез на хемоглобин. В резултат се развива желязодефицитна анемия, която води до честа отмалялост, липса на сила.
Не спортувате постоянно
Според учени, постоянните извършения с ниска активност, могат да покачат енергийните ни равнища и да противодействат на умората. Опитайте се всеки ден да раздвижвате тялото си, като ходите пеш, карате колело, плувате.
Лоша стойка
Вероятно си мислите, че стойката ви по време на вървене и седене няма изключително значение. Напротив, има, изключително за това дали ще се чувствате енергични или не. Когато стойката ни е неправилна, ние вредим на гърба, гръбначния дирек и тялото непрекъснато би трябвало да прави корекции, да балансира, което изчерпва силата ни.
Внимавайте с кофеина в късните часове
Според учени от Мичиган, приемът на кофеин в границите на шест часа преди лягане, въздейства както на времето за сън, по този начин и на качеството му. Ето за какво внимавайте със следобедните кафета. Ако сънят ви е малоценен, няма по какъв начин да се чувствате във форма.
Оставате дълго време на закрито
Работите в офис? Там сигурно има климатици, с които се охлаждате, топлите. Липсата на пресен въздух може да ви направи по-сънливи, ситуацията също. Затова по опция правете къси паузи за разходки на открито.
Инфо: az-jenata.bg