Страхотният през този сезон отбор на Жирона стигна до поредна

...

Обрат на Жирона ги остави близко до Реал Мадрид

Страхотният през този сезон тим на Жирона стигна до поредна изразителна победа през акцията, стигайки до поврат от 0:2 до 5:2 против Алмерия като хазаин. С успеха момчетата на Мичел се наредиха отново до Реал Мадрид на върха в Ла Лига с актив от 25 точки, колкото има и „ кралският " клуб. Гостите пък не престават да заемат последната позиция с 3 пункта и без нито една победа.

Алмерия стартира чудесно дуела, като откри резултата още в самото начало чрез Лео Баптищао. Бразилецът се оправи ужасно в наказателното поле, откакто си откри пространство и ударът му съумя да навести вратата на Пауло Гасанига във 2-рата минута.

Отново бразилецът се оказа в верния миг в вярното място в 24-ата минута, откакто направи 2:0, позиционирайки се чудесно в наказателното поле след рикошет.

Жирона върна един гол в 37-ата минута. С съществена роля за гола бе Алейш Гарсия, който потегли на дрибъл и центрира към Иван Мартин, който преодоля вратаря Фернандо Мартинес.

Още единствено 2 минути бяха нужни на домакините, с цел да създадат резултата 2:2. Бившият състезател на Манчестър Юнайтед и Байерн Мюнхен Дейли Блинд центрира към Артьом Довбик, който ресурси хладнокръвие и вкара топката в мрежата.

Жирона направи цялостен поврат преди края на първата част още веднъж посредством Довбик. Украинецът реализира страховит дрибъл сред няколко протвникови бранители и стреля в левия ъгъл на вратата на Алмерия.

През второто полувремето и двата тима осезаемо понижиха обротите, което резултира в съществуването на изключително съществени положения. Все отново, в 71-ата минута Жирона вкара за 4:2 след нова асистенция на Алейш Гарсия и гол на Савио.

В средата на частта в игра влязоха защитникът Арнау Мартинес и нападателят Кристиан Стуани, които комбинираха за последното попадение в мача. Крайният защитник центрира в наказателното поле навръх главата на уругваеца, който откри топката чудесно за 5:2.

В идващия дуел Жирона ще се изправи против Селта още веднъж като хазаин, а Алмерия ще посрещне Лас Палмас.
Източник: novsport.com