Стоян Петров и Роселин Бачевски донесоха първите медали за България

...

Стоян Петров и Роселин Бачевски осигуриха първи медали за България на европейското първенство по бокс за младежи

Стоян Петров и Роселин Бачевски донесоха първите медали за България при младежите на европейското състезание по бокс в Пореч, Хърватия.

Националите ни се класираха за полуфиналите и си подсигуряваха най-малко бронзови оценки от шампионата. Под наставленията на олимпийската шампионка Стойка Кръстева и Фикрет Ереджебов те реализираха безапелационни победи, отказвайки противниците си през днешния ден.

В категория до 86 кг Петров не остави никакъв късмет на молдовеца Заур Азизов. Той завърши срещата във втория рунд и на 12 април ще боксира за място на финала с представителя на домакините Йосип Токич.

При 92-килограмовите Бачевски също бе извънредно безапелационен. Той завърши Виктор Клюшка (Полша) скоропостижно и в петък ще се изправи против британеца Лео Фонауа в борба за финала.

В категория до 50 кг при девойките Христеа Нинова отстъпи с 0:5 съдийски гласа на Емине Кълънч (Турция).