Стотици посрещнаха Възкресение Христово в храмовете на Монтана /снимки/
Стотици поданици на Монтана се събраха нощес в църквите „ Св. св. Кирил и Методий “ и „ Свети Дух “ за посрещането на Възкресение Христово, научи BulNews.
Хората обикаляха храмовете със запалени свещи и си разменяха обичайния привет „ Христос Воскресе “ – „ Воистина Воскресе “.
Празничната атмосфера събра дребни и огромни, които дружно означиха един от най-светлите християнски празници.
След службата вярващите отнесоха плодородния огън в домовете си с вяра за здраве, мир и благоденствие.
Хората обикаляха храмовете със запалени свещи и си разменяха обичайния привет „ Христос Воскресе “ – „ Воистина Воскресе “.
Празничната атмосфера събра дребни и огромни, които дружно означиха един от най-светлите християнски празници.
След службата вярващите отнесоха плодородния огън в домовете си с вяра за здраве, мир и благоденствие.
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




