Столичната община е осъдена да плати над 80 хил. лева

...
Столичната община е осъдена да плати над 80 хил. лева
Коментари Харесай

Столичната община е осъдена да плати обезщетение на пострадала заради тротоар

Столичната община е наказана да заплати над 80 хиляди лв. обезщетение на тежко потърпевша жена, която се е спънала в стърчащи от тротоара, необезопасени и мъчно забележими болтове, предопределени за монтаж на кофа за отпадък до трамвайна спирка. Това оповестява изданието.

Инцидентът е станал при започване на 2023 година, като при рухването дамата е счупила китките на двете ръце и тазобедрената става на левия крайник. Лечението ѝ траяло доста дълго, като четири месеца е била обездвижена и на легло, с доста мощни болки в първия месец, а още два месеца се придвижвала единствено с компаньон. В последна сметка дамата не се възстановила изцяло - останали са трайни увреждания.

От общината са оспорили желае с претекст, че дамата не внимавала и по този начин е съпричинила случая. Аргументът обаче е отритнат от съда.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР