Столична община удължава с две седмици срока за преглед и

...
Столична община удължава с две седмици срока за преглед и
Коментари Харесай

Столична община удължава срока за прием в детските градини. Първото класиране ще е на 22 май

Столична община удължава с две седмици периода за обзор и редакция на кандидатурите за банкет в детските градини и ясли. Целта е да се даде опция на родителите умерено да преценяват избора си, до момента в който се чака решението на Върховния административен съд (ВАС) по новата Наредба за банкет.

В момента, в който съдът се произнесе, осведомителната система ще бъде пренастроена съгласно условията, в случай че това се постанова. За обезпечаване на предвидимост за фамилиите се дефинират следните нови дати за класиранията:
Първо класиране: 22 май 2026 г.Второ класиране: 5 юни 2026 г.Трето класиране: 19 юни 2026 година
Към момента осведомителната система ИСОДЗ продължава да работи по критериите, признати от Столичния общински съвет през март 2026 година Въпреки че Административен съд София-град спря действието на част от новите правила - тези за адреса, уседналостта и точките за ясла, Столичният общински съвет апелира това решение и сега то се преглежда от Върховен административен съд.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР