СТК към БФС обяви решенията си по казус от края

...

Официално: присъдиха служебна победа на Лудогорец 2 и извадиха Кариана от Втора лига

СТК към БФС разгласи решенията си по проблем от края на предходната година. Ето какви са те:

СТК установи преустановяване на трудовия контракт без предупреждение за неплатени месечни хонорари от ПФК „ Нефтохимик Бургас 1962 “ на Викторио Димитров Павлов – старши треньор, считано от 27.10.2020 година.

Поради преустановяване по виновност на ПФК „ Нефтохимик Бургас 1962 “ на срещата от 16-ти кръг на Втора лига, сред тимовете на ПФК „ Лудогорец 2 “ и ПФК „ Нефтохимик Бургас 1962 “, на съображение член 24, ал 9 от Наредбата за шампионатите и шампионатите в системата на БФС сезон 2020/2021, се присъжда служебна загуба за ПФК „ Нефтохимик Бургас 1962 “. Към резултата при прекратяването на срещата 2: 0, се прибавят три гола за ПФК „ Лудогорец 2 “, като крайния резултат на срещата става 5: 0 в интерес на ПФК „ Лудогорец 2 “.

Поради декларирано овакантяване на Първенството на Втора лига, тима на ФК „ Кариана “ Ерден се изважда от състава на групата и на съображение член 24, алинея 8 и по отношение на чл.24, алинея 7от Наредбата за шампионатите и шампионатите в системата на БФС сезон 2020/2021, през идната спортно-състезателна година тима ще може да се състезава в Четвърто равнище на българския футбол – „ А “ ОФГ. На съображение член 24, алинея 11, писмен знак б/ от Наредбата за шампионатите и шампионатите в системата на БФС сезон 2020/2021, резултатите в играните от ФК „ Кариана “ Ерден до този миг срещи се резервират, а в срещите оставащи до края на шампионата се присъжда служебна загуба при резултат от 3:0 в интерес на тимовете, с които следва да играе по стратегия.

Отложената среща от 1/16 край за купа България сред тимовете на ОФК “Спортист “ Своге и ПФК „ Лудогорец 1945 “, ще се играе на 11.02/четвъртък/ 2021 от 14.30 часа. По искане на ОФК „ Спортист “ Своге и единодушие на ПФЛ срещата ще се играе на ст. Хювефарма Арена – гр.Разград.