Стефанос Циципас се класира за финала на демонстративия турнир по

...

Стефанос Циципас победи Новак Джокович в Абу Даби

Стефанос Циципас се класира за финала на демонстративия шампионат по тенис " Мубадала Уърлд Тенис Чемпионшип " в Абу Даби (Обединени арабски емирства). Той победи международния №2 Новак Джокович (Сърбия) с 3-6, 7-6 (4), 6-4 за малко повече от два часа игра.
 Григор Димитров: Ще бъдем още по-силни всички през 2020 година

" Съжалявам, че не мога да участвам "

Джокович стартира доста мощно мача и поведе с 3-0 и 5-1 в първия сет. Циципас върна един от пробивите, само че сърбинът съумя да измъкне частта. Ролите се размениха във втория сет. Гъркът дръпна с 5-1, само че загуби 4 следващи гейма. В последвалия тайбрек Стефанос поведе с 4-2 и удържа преднината си за 7-4, изравнявайки резултата.

Третата час стартира с пробив за Циципас, който се оказа задоволителен за крайния триумф.

Така на следващия ден на финала Циципас ще срещне дуела сред международния №1 Рафаел Надал (Испания) и Карен Хачанов (Русия), които играят сега.