Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на

...

Сестри Стоеви се класираха за четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Мюлхайм

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на мощния шампионат по бадминтон от сериите " World Tour Super 300 " в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 210 хиляди $. Надпреварата е подготовка за Олимпийските игри в Париж 2024.

Трикратните европейски шампионки на двойки дами, пети сложени в схемата, победиха Вивиан Ху и Лим Чиев Сиен (Малайзия) с 21:16, 21:14.

В първия гейм се игра равностойно до 16:16, след което сестрите направиха серия от пет следващи точки и поведоха в резултата. Във втората част българките преобладаваха и след 21:14 затвориха мача след 37 минути на корта.

В спор за място на полуфиналите Стефани Стоева и Габриела Стоева излизат на следващия ден против представителките на Хонконг Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн, които са под №1 в схемата.