Стеф Къри изнесе истински открит урок по стрелба при домакинството

...

Къри омагьоса Вашингтон с 51 точки и 11 тройки

Стеф Къри изнесе същински открит урок по пукотевица при семейството на Голдън Стейт на Вашингтон. Шампионите бяха неудържими в нахлуване, най-много поради мощната игра на №30 и завоюваха със 144:122, а Къри наниза 51 точки за единствено 32 игрови минути, извеждайки тима си до четвърта победа за сезона.

Стрелецът приключи с 51 точки, 4 битки, 3 асистенции и 1 чадър, а най-впечатляваща изрично бе успеваемостта му от тройката - 11/16. Лидерът на калифорнийци бе съвършен от наказателната линия (10/10), а в опитите си за две точки съумя при 50% (4/8). По този метод Стеф изравни върховото си достижение за маркирани точки в “Оракъл Арина”, стигна до кота “50” за шести път в кариерата си и вкара 10 или повече тройки за десети път откогато е в НБА. 31 от точките му пристигнаха през първото полувреме, а почитателите разумно го изпратиха с крясъци “MVP! MVP!”.

Той остана единствено на три точки от най-хубавото си достижение като професионален баскетболист - 54 точки.

Кевин Дюрант остана на назад във времето със своите 30 точки (13/18 в стрелбата от игра) и 7 асистенции. Клей Томпсън вкара 19 точки, само че още веднъж не стреля безапелационно от отдалеченост (1/5 за 3 точки), а до момента през сезона е 4/27 от тройката. Нито един различен състезател на Голдън Стейт не мина 10 точки, само че всички с изключение на Алфонзо МакКини вкараха най-малко по 2 точки.

Брадли Бийл с 23 точки и Кели Убре-младши със 17 бяха двамата топреализатори за Уизърдс. Гостите записаха третата си загуба в четири мача от началото на сезона, до момента в който Къри и компания са на противоположния полюс с 3-1.

Баскетболистите на Стив Кър играха с ретро екипи, с които отдадоха почитание на шампионския тим от 1975 година, който във финалите победи точно против Вашингтон, който тогава носи прозвището Булетс.