Става все по-трудно да бъдат коментирани действия и изказвания на

...
Става все по-трудно да бъдат коментирани действия и изказвания на
Коментари Харесай

Мамка му и прасе, др. Борисов, кажи си за келявото укрепване към Рилския манастир

Става все по-трудно да бъдат коментирани дейности и изявления на премиера Борисов. Причината е повече здравна и се отнася за положението „ комплициране “. Объркването се познава по извънредно държание, причиняващи надълбоко разстройство в живота на страдащия, а и в живота на близките.
Симптомите са подправени убеждения, дезорганизирани мисли и държание, прочувствено безразличие/амбивалентност и халюцинации. Засегнатият се откъсва от действителността, заживява в собствен свят, губи връзка с това, което се случва въобще. Най-лошото е, че той не знае, само че всички останали знаят.

Предпоследната словесна изява (всеки миг може да се появи следваща) на премиера е във връзка прехваленото от него самия подсилване на пътя към Рилския манастир, който бе покрит с камъни при първия дъжд: „ Една колежка в Народното събрание днеска е говорила за пътя до Рилския манастир. А този път не сме го правили ние. Той е юридически от комунистите. Лесно можеш да кажеш, че го е отнесла водата, нали? Но всички знаят какъв брой огромни превалявания паднаха, какъв брой мъчно се поддържат сходни уреди и какъв брой мъчно сега се възвръщат. Не виждам за какво от естествено злополучие се вършат грандиозни изводи “.

Това споделил индивидът и е надълбоко уверен, че е натрил носа на критиците и е спечелил сърцето на.

ПРИПОМНЯНЕ

През 2010 година Борисов декларира: „ Една стотна от това, което е построил за България Тодор Живков и което е направено за тези години да създадем, да достигнем икономическия растеж на тогавашната страна, би било голям растеж за всяко държавно управление “. Казва го след един мач в Италия.

Неведнъж по-късно е повтарял: „ Това, което Тодор Живков е построил, през днешния ден днес не можем да го боядисаме само… “. За оядисване не знам, само че падна огромна саниране и доста чекмеджета се препълниха...

Др. Борисов, - обръщението е такова, тъй като министър председателят още не си е върнал партийната брошура за член на Българска комунистическа партия, - България заема 93-а позиция по качеството на пътищата съгласно ранглиста на Global Competitiveness Index. Общият брой на оценените страни е 137. Пред нас са Танзания, Ботсвана, Хондурас, Замбия, Мали, Ямайка, Кабо Верде, Гана, Шри Ланка и други В друга ранглиста България е на 129-о място от 144 страни. По качество на пътищата сме на твърдо на дъното.

МАНАСТИРЪТ

Манастирът „ Свети Йоан Рилски “ е издигнат на мястото на остаряла постница през 927 – 941 година от св. Йоан Рилски Чудотворец в Рила планина. Цар по това време е Петър I, наследник на Симеон Велики. Когато до него доближава славата на Свети Йон Рилски, той изминава цялото разстояние от 450 km от столицата Велики Преслав до Рила, с цел да се срещне с него. Минава по остарели римски пътища и нови, издигнати от български владетели. Комунистите не се пръкнали още.

РИМСКИТЕ ПЪТИЩА

Много преди построяването на първата постройка на манастира и появяването на Свети Йоан Рилски и неговите възпитаници, римляните са построили на Балканите хиляди километри пътища, в това число, където е през днешния ден България.

Тяхното разположение е картирано в историческата Пойтингерова карта (Tabula Peutingeriana). Римляните са строили 4 типа пътища: via publica („ градска улица “), via militaris („ боен път “), via vicinalis („ недодялан път “) и via privata („ частен път “)

Тук са изграждани най-вече via militaris и via vicinalis. Комунистите, Борисов, нямат пръст в тази работа.

СЪВРЕМЕННА ИСТОРИЯ

До Съединението през 1885 година пътищата в България са под две разнообразни ръководства, заради разделянето на България. През 1882 година с княжески Указ № 463 се основава Министерство на общите здания, земеделието и търговията, на чието послушание са пътищата. Същата година се приема и Закон за общинските пътища. На 8.10.1882 година с Указ № 736 на княз Александър I в Държавния съвет се внася за разглеждане направеният от МОСЗТ „ Законопроект за изработката, преправката и поддържането на пътищата”.

Пътищата се разделят на три категории: държавни, окръжни и междуселски;

Държавните се подразделят на първокласни и второкласни пътища;
Върховният контрол над пътищата се упражнява от министерството.

По този метод се е знаело кой дава отговор, управлява и носи отговорност за пътищата. Което през днешния ден, други Борисов, не става, а сподвижникът ти Нанков евентуално те заблуждава, нищо че се вози като „ куфар “ в джипката. Освен лоялен, не е неприятно човек да е сръчен и отговорен…

ОЩЕ НЕЩО

Преди 1944 година пътят е поддържан и ремонтиран от държавните управления. В интервала от 1944 до 1989 година е ремонтиран още няколко пъти. Комунистът и дълготраен първи секретар на партията, а по-късно и кмет на Благоевград Лазар Причкапов даже имал проект да трансформира Рилската обител в комплекс като Света гора.

Така че, камараде, товарищ Барисов, вие може да сте имал положителни планове за укрепването на пътя, само че Нанков и надолу по веригата са си оставили ръцете. Всички те към този момент трябваше да са осъдени. Но по какъв начин да стане, в случай че от налятите милиони една част пълнят нечии чекмеджета?

А дъждовете са изключително нещо. Когато пълнят язовирите и избавят от воден режим, Борисов ги хвали. Когато се срутват пътища и тротоари за стотици милиони поради келява работа - дъждът е страшна гадина. Мамка му и прасе (дъжд)...

Емил Азар
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР