Станаха ясни осминафиналните битки на Европейското първенство по баскетбол. Тази

...

Здрави сблъсъци на осминафиналите на ЕвроБаскет 2022

Станаха ясни осминафиналните борби на Европейското състезание по баскетбол. Тази вечер се изиграха последните шест мача от груповата фаза на шампионата на Стария континент, след края на които бе избран и 16-ият участник на финалите в Берлин. Това е тимът на Чехия, който реализира триумф над Израел с 88:77, с цел да запълни осминафиналната картинка.

А тя наподобява извънредно любопитна, защото още на старта на елиминационната фаза ще забележим някои очертаващи се като зрелищни дуели. Световният първенец Испания ще се изправи против Литва на Домантас Сабонис и Йонас Валанчунас, Турция пък ще премери сили с Франция, а Сърбия ще пази достойнството си против Италия.

Снимка: ФИБА
 Резултати от последния ден на груповата фаза на ЕвроБаскет 2022 Резултати от последния ден на груповата фаза на ЕвроБаскет 2022