стана в кафене на 2 април 2023 г. Твърди се,

...
стана в кафене на 2 април 2023 г. Твърди се,
Коментари Харесай

Дария Трепова ще лежи 27 г. в руски затвор заради взрива в Санкт ...

стана в кафене на 2 април 2023 година Твърди се, че е дала на Татарски дребен подарък по време на събитие, който малко по-късно избухнал. Татарски почина на място, а потърпевшите бяха десетки. Разследването се разви извънредно бързо - Трепова бе арестувана още на идващия ден и упрекната в осъществяване на терористична офанзива, противозаконен трафик на взривни устройства и подправяне на документи. Максималното наказване по тези обвинявания е общо 30 години затвор. Прокуратурата изиска 28 година отнемане от независимост. 

Съдът я призна за отговорна и по трите обвинявания, макар че самата Трепова призна единствено за потреблението на подправени документи. Отрече да е възнамерявала да навреди на Татарски. Според нея тя е била " сготвена " от съветските служби. 

Следствието твърди, че убийството на Татарски е било " деликатно квалифицирано “ в Украйна. Според тях главен уредник е Юрий Денисов, дошъл в Русия през февруари, с цел да събере информация за Татарски. Според разузнаването той е предал бюста на Трепова с експлозиви благодарение на куриерска работа и по-късно е отлетял за Турция. Прокуратурата счита, че Трепова е знаела за взривните субстанции в статуетката. Според прокурор Надежда Тихонова това се удостоверява от държанието на момичето по време на събитието: съгласно очевидци тя била нервна, постоянно жестикулирала, краката й треперели.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР