Срещу сина ми има повдигнато обвинение за длъжностно престъпление, но

...
Срещу сина ми има повдигнато обвинение за длъжностно престъпление, но
Коментари Харесай

Евтим Костадинов за ареста на сина му в ДФ Земеделие: Калоян не познава Миню Стайков

" Срещу сина ми има повдигнато обвиняване за длъжностно закононарушение, само че аз имам вяра, че това което е станало не е в такава светлина, каквато е показана в общественото пространство. " Това разяснява в изявление за bTV Евтим Костадинов – ръководител на Комисията по досиетата.
Неговият наследник – Калоян Костадинов е зам.-шеф на фонд „ Земеделие ”. Заедно с още петима души той беше арестуван при акция на акция на Специализираната прокуратура във фонда.
Според прокуратурата има данни, че чиновници на управителни позиции са уведомили компании, свързани с предприемача Миню Стайков .
Нарушенията са по две европрограми - " Развитие на селските региони " и Националната стратегия за подкрепяне на лозаро-винарския бранш.
" Синът ми е зам.-директор на Фонда по-малко от месец, преди този момент е бил началник на работна група, която дава мнения, а не взема решения за разпределяне на пари по стратегии ", изясни Евтим Костадинов. Той беше безапелационен, че синът му не се познава с Миню Стайков и няма първокласен автомобил от него.
По думите на Евтим Костадинов, неговият наследник е сътрудничил на прокуратурата при следствието против предприемача за заграбване на евросредства.
Синът ми не е разпределял средства и не е споделял да му е оказван напън, твърди още Евтим Костадинов.
Акцията във Фонд „ Земеделие ” беше осъществена на идващия ден, откакто беше предаден отчет след инспекция на къщи за посетители. Вероятно в този отчет има наранени ползи ”, съобщи Евтимов и напомни, че синът му е работил по тези инспекции.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР