Срещи от редовния сезон в Националната хокейна лига: Филаделфия -

...

Силен мач на Александър Георгиев помогна на Колорадо да изравни рекорд в НХЛ

Срещи от постоянния сезон в Националната хокейна лига: Филаделфия - Ванкувър     - 2:0 Монреал - Минесота          - 2:5 Бъфало - Тампа Бей        - 3:2 след продължение Ню Йорк Айлъндърс - Аризона - 1:0 Нешвил - Едмънтън          - 1:6 Уинипег - Лос Анджелис      - 1:5 Сиатъл - Колорадо           - 1:4 Сан Хосе - Каролина         - 3:6 Лас Вегас - Далас           - 3:2 след дузпи
Вратарят с български корени Александър Георгиев направи мощен мач за Колорадо Аваланш и способства за триумфа с 4:1 над домакина Сиатъл в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига.

Георгиев приключи с 37 спасявания, а Мико Рантанен, Валери Ничушкин, Артури Лехконен и Лоугън О'Конър вкараха за триумфа, с който Аваланш изравни върха на НХЛ с 14 следващи победи като посетител в постоянния сезон на Бъфало от интервала 3 април - 13 ноември 2006 година, като серията стартира в предходната акция.

Колорадо е водач в Централната дивизия с цялостен актив от 6 точки.

Шампионът Лас Вегас надви над гостуващия Далас с 3:2 с дузпи и записа четвърта поредна победа на старта на сезона. Вилям Карлсон и Кейдън Корчак се отличиха с по гол и асистенция, а Шей Тиодор и Жонатан Маршесо бяха точни при наказателните удари за лидера в класирането на Тихоокеанската дивизия.

Шон Кутюрие вкара дузпа в края на първата третина и с първия си гол в лигата от съвсем две години донесе успеха на Филаделфия над гостуващия Ванкувър. Кутюрие за последно се беше разписвал на 10 декември 2021 година, само че пропусна втората част от сезон 2021/2022 и цялата предходна акция поради травма на гърба.

Вратарят Картър Харт отрази всичките 25 удара и записа първи " шътаут " (мач без позволен гол) за сезона и шести в кариерата си.

Леон Драйзайтл осъществя две попадения при цифров превес, а Едмънтън разгроми домакина Нешвил с 6:1. ЗАк Хайман добави гол и три асистенции, а Райън Нюджънт-Хопкинс способства с попадение и две асистенции. Стражът Джак Кемпбъл също се показа на равнище с 41 спасявания.

Йоел Ериксон се отличи с два гола и асистенция, а Минесота завоюва гостуването си на Монреал с 5:2. Кирил Капризов приключи с гол и две асистенции за триумфа. Мат Дзукарело даде три асистенции.

Лос Анджелис реализира първа победа за сезона след 5:1 в залата на Уинипег. Тревър Муур изпъкна с две попадения и ясистенция, а Филип Дано добави гол и две асистенции.

Сет Джарвис осъществя два пъти при цифров превес, а Каролина вкара четири безответни гола в третия интервал, с цел да стигне до поврат с 6:3 против домакина Сан Хосе.

Мартин Нечас и Стефан Нейсен приключиха с по гол и асистенция за спечелилите.

Матю Барзал вкара единственото попадение при цифров превес във втората третина, Иля Сорокин отрази 14 шайби за първия си " шътаут " за сезона, а Ню Йорк Айлъндърс се оправи с гостуващия Аризона с 1:0 за втория си триумф в два мача от старта на акцията.

За Сорокин това беше 17-и мач в кариерата му без позволен гол в лигата, с което той излезе на трето място по токи зопакател в клубната история след Глен Реш (25) и Били Смит (22)./ БТА