Среща на върха на ООН в Дубай за климатичните преговори.

...
Среща на върха на ООН в Дубай за климатичните преговори.
Коментари Харесай

Среща на върха за климата в Дубай: Над 160 държави участват

Среща на върха на Организация на обединените нации в Дубай за климатичните договаряния. До 12 декември светът още веднъж насочва взор към измененията на климата и последствията за планетата от тях. Очакват се повече от 70 000 политици, дипломати, деятели и бизнес водачи от над 160 страни. 

Възможно е летателните машини да влязат в употреба до 2035 година

За пръв път България ще взе участие със собствен павилион, на който ще бъдат показани зелени нововъведения и достижения в декарбонизацията. Президентът Румен Радев ще открие павилиона на 1 декември.

Снимка: iStock

На конференцията ще се дискутират и ограниченията, които би трябвало да се вземат, с цел да се предотвратят следствията за околната среда и хората. Ще бъде коментиран за първи път и презокеанският полет на аероплан задвижен със 100% стабилно авиационно гориво.

Обзорът на организацията идва дни преди срещата на върха за климата, свикана от Организация на обединените нации

Основателят на „ Върджин Атлантик “ Ричард Брансън, основният изпълнителен шеф на самолетната компания Шай Вайс и министърът на превоза на Англия Марк Харпър са измежду пасажерите на борда на самолета, изхвърчал от летище „ Хийтроу “ в Лондон.

Британското държавно управление употребява събитието, с цел да покаже сериозната си угриженост за околната среда. Горивото е направено най-вече от употребявано олио за готвене и отпадъчна животинска лой, смесена с малко количество синтетичен благоуханен керосин, създаден от отпадъчна царевица. 

Машината се наложило да се освободи от горивото преди спешно кацане

Въпреки, че авиацията създава едвам към 2-3% от световните въглеродни излъчвания, това гориво се преглежда като ключ към намаляването на тези излъчвания. То обаче е към три до пет пъти по-скъпо от елементарното реактивно гориво сега.

Според групата за запазване на околната среда Stay Grounded полетът на „ Върджин Атлантик “ не е нищо повече от „ похищение на вниманието посредством основаване на заблуда за екологична отговорност “.

Двата огромни минуса на устойчивото авиационно гориво са неговата цена и извънредно лимитираните количества.

Смятат, че до пет години употребяваният от тях способ може да откри стопански целесъобразно приложение в производството на на ниска цена самолетно биогориво

Авиационната промишленост обаче се надява, че полетът на „ Върджин Атлантик “ ще повлияе на държавните управления, като подчертае потребността от даване на финансова поддръжка, с цел да станат този тип горива по-достъпни.

На конференцията в Дубай ще бъде направена световна равносметка на постигнатото досега, както и на приносите на всяка страна към Парижкото съглашение за ограничение на световното стопляне до градус и половина.

Източник: btvnovinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР