Средствата ще бъдат отпуснати по програмата Микропроекти за климата“ на

...
Средствата ще бъдат отпуснати по програмата Микропроекти за климата“ на
Коментари Харесай

50 хил. лева от НДЕФ за соларни пейки ичешма

Средствата ще бъдат отпуснати по програмата „ Микропроекти за климата “ на Националния поверителен екофонд (НДЕФ). Подкрепата е за дребни планове, допринасящи за понижаване излъчванията на парникови газове или акомодация към климатичните промени.

Предвижда се „ умните “ пейки да бъдат инсталирани в два от най-посещаваните градски паркове – „ Колелото “ и „ Младост “. Те ще имат безоблачен панел, който ще създава сила за зареждане на мобилни устройства и за вградено осведомително табло.

В парка на „ Колелото “ ще бъде сложена чешма „ фонтанка “ с дозатор, с цел да не се разхищава водата. В квартал „ Младост “ ще бъде инсталирана станция за повсеместен мониторинг на въздуха, каквито към този момент действат на други места в града.

Заложено е да се организира и обществено събитие, отдадено на Деня за битка с климатичните промени. Инициативата ще осведоми габровци за рисковете от измененията в климата и опциите за справяне с тях. Срокът на плана е пет месеца от подписването на контракт с изпълнителя на дейностите.
Източник: dnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР