Средно между 70 и 100 души на ден се в

...
Средно между 70 и 100 души на ден се в
Коментари Харесай

Заради подема в индустрията - Пловдив расте със 100 жители на ден

Средно сред 70 и 100 души дневно се в от други обитаеми места през последната една година, сочат данни на Общината.

Причина за всеобщото преместване под тепетата е небивалият промишлен взрив, който процъфтява в града и района, написа " Марица ".

Данните за това потвърждава и национално проучване, извършено от Българската конфедерация по заетостта (БКЗ). Според него работодателите в Пловдивска област възнамеряват да наемат нови чиновници в интервала октомври 2021 година - март 2022 година, като се чака заетостта да се усили с 18%.
свързани новини44422на 27.03.2020
В изследването са включени 826 работодатели от 5 района и 12 индустриални бранша в страната. Кандидатите за работа могат да чакат най-вече кариерни благоприятни условия в София, където коефициентът на заетостта е +69%. Във Варна възнамеряват да наемат 8% нови фрагменти.

Работодателите от Бургаския район имат умерени проекти за наемане на чиновници с коефициент на заетостта от +5%, до момента в който Русе е единственият район в проучването, в който не се планува разкриване на нови работни места до март идната година.
Източник: pik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР