Остава в ареста обвиняемият за причиняването на смъртта на момче

...
Остава в ареста обвиняемият за причиняването на смъртта на момче
Коментари Харесай

Любител на екстремното шофиране: Остава в ареста шофьорът, помел момче и момиче на скутер

Остава в ареста обвиненият за причиняването на гибелта на момче и момиче на лек автомобил " БМВ " и мотоциклет " Хонда " в Мездра от 25 юн и, съобщи Българска телеграфна агенция. С решение на Окръжния съд във Враца на 20-годишния водач на колата е наложена мярка за неотклонение " задържане под стража ".

Младият мъж с букви Д. Т. е упрекнат в това, че е нарушил разпоредбите за придвижване, като е карал с повече от позволените 40 км/ч и е навлязъл в насрещното платно, в резултат на което е предизвикал пътнотранспортното произшествие с две жертви. Ако лидерът на автомобила бъде приет за отговорен, го грозят минимум 10 години затвор.

Според съда им действителна заплаха той да извърши ново закононарушение освен поради тежестта или публичния отзив на случая, само че и въз основата на данните за личността му, държанието му като водач по принцип и в съответната обстановка.

Адвокатът на обвинения Янко Алексиев разгласи, че мярката за неотклонение няма да бъде обжалвана, като младият водач е взел това решение авансово. " Това е неговото отношение към резултата от цялата покруса - че ще почете каквото и да е решение на съда ", съобщи адв. Алексиев. Иначе щяло да бъде изцяло целесъобразно отбраната да изиска домакински арест. " Той до през вчерашния ден също е бил дете и тези приказки, че се употребява с неприятно име в Мездра... В един развой, в който са значими доказателствата, не може слуховете да натежават ", разяснява той.
 Прокуратурата във Враца пое водача умъртвил двама младежи на скутер край Мездра
Прокуратурата във Враца пое водача умъртвил двама младежи на скутер край Мездра

Шофьорът предизвикал злополуката се е движил с висока скорост

" Прокуратурата дължеше отбрана на обществото и мисля, че в цялостна степен беше реализирана изолацията на подобен вид водач от опцията да прави сходен жанр закононарушения, свързани с нарушавания на разпоредбите за придвижване по пътищата ", съобщи от своя страна Теодора Начева от Окръжната прокуратура във Враца пред публицисти.

По думите ѝ по време на разпит пълнолетни очевидци, пътували в колата, умъртвила юноша и госпожица, са декларирали, че са предизвестили водача да понижи скоростта. " Веднъж, след направена забележка, е понижил, само че след излизане преди сектора на произшествието Д. Т. още веднъж е почнал да форсира. Въпреки молбите на един от пасажерите в автомобила, който, викайки му, го е молел да понижи, той е декларирал, че нищо няма да стане и - аз и различен път съм правил по този начин ", уточни прокурор Начева.

Тя сподели още, че са налице данни, че обвиненият е фен на рисковото шофиране. Теодора Начева означи също, че на местопроизшествието има знаци за ограничаване на скоростта и за рисков завой.

Според съдията по делото Евгени Божидаров събраните доказателства сочат, че скоростта на леката кола е била рискова и липсват следи от спирачен път.
 Шофьорът, помел скутер с двама младежи край Мездра, имал брошура от януари
Шофьорът, помел скутер с двама младежи край Мездра, имал брошура от януари

По предварителна информация колата се е движила с доста висока скорост

Производството продължава под надзора на Окръжната прокуратура във Враца. " Предстои правенето на видеотехническа и автотехническа експертиза, разпити на очевидци и вероятно осъществяване на дейности съгласно настояванията на защитат а. Целта на прокуратурата е в оптимално къс период, в това число предвид на летния интервал, делото да завърши допустимо най-бързо ", заяви прокурор Начева.

При злополуката на 25 юни починаха 17-годишен юноша с букви И. С. от Мездра и неговата 16-годишна спътница с букви Й. М. от село Згориград. 20-годишният водач, упрекнат за причиняването на гибелта им, имал шофьорска брошура от януари тази 2026 година До момента е открито едно нарушаване на Закона за придвижването по пътищата, осъществено от него - погрешно паркиране.

Снощи близки на починалите при съдбовния случай участваха в митинг в центъра на Враца, част от националната самодейност на Сдружение " Ангели на пътя " в памет на децата, изгубили живота си в резултат на произшествия. В община Мездра е разгласен тридневен печал в памет 17-годишния младежи 16-годишната госпожица, станали жертва на тежкото пътно произшествие в града.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР