Сред пострадалите има малко дете и двама тийнейджъри, а двама

...
Сред пострадалите има малко дете и двама тийнейджъри, а двама
Коментари Харесай

Руски удар по Одеса уби дете и две жени, десетки ранени и ден на ...

Сред потърпевшите има малко дете и двама младежи, а двама от ранените са в тежко положение – единият е в неврохирургия, другият в интензивно поделение с тежки изгаряния. По-късно информацията беше обновена до най-малко 15 потърпевши, измежду които бременна жена, 7-месечно бебе и 2-годишно дете.

 

Щетите са обилни. В разнообразни елементи на града са развалени жилищни здания, къщи, детска градина, магазин и десетки коли. Засегната е и електропреносната мрежа, като над 16 000 семейства остават без ток.

 

„ Днес Одеса крещи от болежка. И тази болежка има лице. Лицето на млада жена, която е познала щастието да бъде майка. Тя беше единствено на 30. Лицето на друга – 53 години живот, мемоари, истории, обич. Лицето на дете. Малко момиченце, едвам на две години и половина “, написа медията на украински българи „ Бесарабски фронт “.

 

В града е разгласен ден на печал.

 

Атаката е част от продължаващите съветски удари по цивилна инфраструктура. Само дни по-рано при въздушен удар в Краматорск починаха четирима души, в това число 16-годишно момче. Украинските управляващи оповестяват и за рекорден брой употребявани управляеми бомби през март.

 

В Одеска област живее една от най-големите български общности зад граница – над 150 000 души, а в самия град Одеса – десетки хиляди. Най-големите компактни групи са в регионите Болград, Измаил и Белгород-Днестровски.

 

 

Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР