Сръбският външен министър Марко Джурич заяви, че страната му продължава

...
Сръбският външен министър Марко Джурич заяви, че страната му продължава
Коментари Харесай

Белград: Сърбия няма да моли никого за членство в ЕС

Сръбският външен министър Марко Джурич съобщи, че страната му продължава да се движи към участие в Европейския съюз, само че нейните жители няма да ''молят'' за участие в Европейски Съюз. Той направи тези забележки по време на среща с публицисти в Прага в четвъртък, 16 април, предава Bloomberg, представена от Фокус.

Джурич съобщи, че Сърбия скоро ще одобри още един пакетите от закони, нужни за процеса на присъединение, защото се стреми да приключи всички административни и механически процедури до края на тази година.

''В същото време Белград няма да се обърне към Брюксел, молейки за членство'', безапелационен бе той.

Сръбският външен министър също акцентира, че окончателното решение за разширението остава на Европейски Съюз.

През есента Европейската комисия прикани Сърбия да реформира по-активно и да приведе външната си политика в сходство с позицията на Европейски Съюз за напредване към участие.

Тогава стана ясно, че Сърбия може евентуално да загуби 1,5 милиарда евро европейско финансиране заради влошаващата се народна власт и тесните връзки с Москва – решение, което към този момент се преглежда от Европейската комисия.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР