Сръбският президент Александър Вучич обяви, че когато се проведат нови

...
Сръбският президент Александър Вучич обяви, че когато се проведат нови
Коментари Харесай

Александър Вучич: На следващите избори ще спечелим още по-убедително от предния път

Сръбският президент Александър Вучич разгласи, че когато се проведат нови парламентарни избори ръководещите ще ги завоюват по-убедително от предния път, пишат сръбските медии, представени от Българска телеграфна агенция.

" Хората не желаят да гласоподават за разрухата на страната си, не желаят да гласоподават за тези, които унищожиха факултети и университети ", сподели през вчерашния ден Вучич по време на визитата си в Ягодина (Централна Сърбия) и добави, че от ден на ден се усилва разликата в публичното доверие сред ръководещата коалиция и опозицията.

Вучич откри през вчерашния ден вечерта в Ягодина туристически комплекс и мемориал на името на известния сръбския политик и предприемач в Поморавския окръг, Драган Маркович Палма, който умря през ноември предходната година.

Ягодина е административният център на Поморавието.

По време на визитата си в Ягодина сръбският президент направи коментар за неотдавнашния концерт на хърватския артист Марко Перкович Томпсън и го назова най-голямото фашистко събиране " отпреди Втората международна война ".

„ Това в действителност беше най-голямото фашистко събиране. Отпреди и по време на Втората международна война не е провеждано толкоз всеобщо събиране, с непосредствено промотиране на фашистка, усташка идеология, като най-лошата форма на нацистка идеология “, сподели Вучич, отговаряйки на журналистически въпрос по отношение на обстоятелството, че представители на Европейската комисия (ЕК) са декларирали, че нямат коментар за концерта на Томпсън в Загреб.

Той добави, че Сърбия е привикнала Европейска комисия да не реагира на сходни събития, до момента в който въпреки това, както означи Вучич, " те споделят, че полицията в Сърбия би трябвало да се въздържа от несъразмерна приложимост на мощ против протестиращи ".

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР