Сръбският премиер Ана Бърнабич обяви, че Сърбия ще продължи да

...
Сръбският премиер Ана Бърнабич обяви, че Сърбия ще продължи да
Коментари Харесай

Бърнабич: Сърбия няма в какво да бъде упреквана

Сръбският министър председател Ана Бърнабич разгласи, че Сърбия ще продължи да води външна политика с концепция да отбрани личните си ползи в сходство с интернационалното право, заяви ТАНЮГ.

„ Нашата позиция не е лесна, само че кардинално ще я пазиме “, сподели Бърнабич пред ТВ Първа.

Добави, че от Сърбия не може да се желае да не зачита личния си териториален интегритет.

Посочи, че страната почита териториалния интегритет на Украйна. Повтори, че в сходство със своите ползи, Сърбия няма да постанова наказания на Русия.

Бърнабич заяви, че през днешния ден държавното управление на Сърбия ще удостовери решенията от Съвета за национална сигурност и ще работи в сходство с тях.

„ Предстоят тежки дни. За нас най-важно е да работим, запазвайки мира и стабилността, с цел да продължим да напредваме “, съобщи Бърнабич.

Добави, че президентът на Сърбия Александър Вучич всеки ден беседва с сътрудниците от други страни и пази своята позиция.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР