Вучич заяви, че Сърбия може да бъде изправена пред избор между ЕС и БРИКС
Сръбският водач добави, че Европейски Съюз не желае страната му да бъде част от него.
Въпросът за избора сред Европейския съюз и БРИКС може да се изправи пред идващото потомство сърби. Сръбският президент Александър Вучич съобщи това в послание към нацията в неделя.
" Що се отнася до БРИКС и Европейски Съюз, това е огромен въпрос за бъдещето, който сигурно ще се отвори и в тази страна ", сподели Вучич, отговаряйки на журналистически въпрос за разглеждането на БРИКС като аналог на Европейски Съюз. - Сърбия е в европейския курс, до момента в който аз съм президент, което е по-малко от четири години. По един или различен метод Сърбия ще бъде на европейския път. Ще станем ли член на Европейски Съюз в този миг? Очевидно не. Защото те не желаят да бъдем член на общността ".
" Това ще бъде въпрос за новото сръбско потомство след някакви си 10 или 20 години ", сподели сръбският водач, като акцентира, че е " явно, че огромен брой страни желаят да се измъкнат от западното владичество ".
По-рано прессекретарят на съветския президент Дмитрий Песков акцентира, че разширението на БРИКС е включено в дневния ред на срещата на върха на организацията, която ще се организира в Южна Африка на 22-24 август. Той добави, че Русия е удовлетворена, че от ден на ден страни демонстрират жив интерес към БРИКС




