Спортист (Своге) победи Созопол с 3:2 в мач, в който

...

Спортист подчини Созопол в голово шоу

Спортист (Своге) победи Созопол с 3:2 в мач, в който тотално надигра своя противник. През първото полувреме момчетата на Борислав Кьосев направиха много рискови офанзиви, само че вкараха единствено един гол посредством Йоан Маринов (35).

Само 45 секунди след началото на второто полувреме гостите изненадващо изравниха посредством Антонио Ласков. " Шоколадите " бързо реагираха и вкараха два гола още веднъж посредством Русинов (55) и още веднъж Маринов (70).

Мачът вървеше към своя край, когато Димитър Законов (82) върна едно попадение, а до края на срещата на терена властваше напрежението, само че до нови голове не се стигна.

С триумфа Спортист се изкачи на 5-о място във краткотрайното класиране с актив от 22 точки, а в идващия кръг " шоколадите " ще премерят сили с Янтра в Габрово.