Спортист Своге допусна втора поредна загуба, като отстъпи дублиращия тим

...

Лудогорец 2 прекърши Спортист в Своге

Спортист Своге позволи втора поредна загуба, като отстъпи дублиращия отбор на Лудогорец с 1:2. Мачът бе извънредно злополучен, защото през първото полувреме треньорът на домакините Ивайло Василев се принуди да направи две промени поради травми на Кристиян Кочилов и Джулио Чарлов.

Гостите от Разград вкараха при една от дребното си контраатаки и в 27-ата минута Цветослав Петров означи за 0:1. 15 минути преди края реферът Димитър Димитров отсъди дузпа, която Георги Чукалов трансформира в гол. Преди това домакините пропуснаха няколко чисти голови положения, а положителните изяви на Владимир Русанов не разрешиха да вкарат по-рано гол.

В 88-ата минута Деян Христов върна едно попадение, а по-късно домакините пропуснаха още 3 чисти голови положения, само че не съумяха да изравнят.

Мачът стартира с напън на Спортист, само че в 16-ата минута се наложи насилствена промяна. Полузащитникът Кристиян Кочилов получи травма и бе сменен от Валентин Йосков. Кочилов е следващият контузен футболист в състава на Ивайло Василев.

Гостите от Лудогорец вкараха гол в 27-ата минута. Те се възползваха от неточност на защитата и Цветослав Петров вкара топката в мрежата за 0:1.

В 38-ата минута Валентин Йосков насочи извънредно рисков удар по посока вратата на гостите, само че Владимир Русанов мазета в ъглов удар.

До почивката домакините направиха втора насилствена промяна. Джулио Чарлов напусна игра, а на негово място се появи Ваньо Иванов.

В 44-ата минута ново положително състояние за Спортист. Мартин Михайлов стреля от границата на наказателното поле, само че топката мина на сантиметри от левия дирек.

Малко след началото на второто полувреме Спортист сътвори следващото чисто голово състояние. Валентин Йосков догони една топката до ъгловото знаменце, съумя да центрира, Кирил Янакиев обработи топката и стреля, само че Русанов още веднъж избави.

В 71-ата минута нова добра офанзива за домакините, Деян Христов продължи топката с гърди към Валентин Йосков, който опита да стреля, само че изпрати топката в навън.

В 74-ата минута Димитър Илиев от гостите влезе в наказателното поле и бе съборен от Ваньо Иванов. Реферът уточни бялата точка. Резервата Георги Чукалов трансформира дузпата в гол за 0:2.

2 минути преди края на мача Деян Христов вкара хубав гол и понижи. В даденото от рефера продължение Владислав Цеков пропусна с глава от чиста позиция да изравни.

В последната минута от даденото продължение Деян Христов стреля от директен свободен удар, само че топката излезе в навън.

Секунди преди края и Валентин Йосков стреля рисково, само че топката мина около страничния дирек.