Спортинг (Лисабон) успя да се класира на 1/4-финалите на Лига

...

Спортинг оцеля след продължения

Спортинг (Лисабон) съумя да се класира на 1/4-финалите на Лига Европа, откакто отстрани чешкия Виктория Пилзен след продължения. Спортинг загуби с 1:2, само че продължава напред с общ резултат от двете срещи 3:2.

В постоянното време реваншът сред двата отбора от 1/8-финалите довечера приключи при резултат 2:0 за домакините от Виктория Пилзен. Първата среща в португалската столица завърши с победа със същия резултат за “лъвовете”.

Марек Бакош с глава даде задатък на Виктория Пилзен още в 6-ата минута, а в 65-ата още веднъж той осъществя още едно попадение за чехите, този път с шут от близко. Във втората минута на добавеното време холандският нападател на Спортинг Бас Дост пропусна дузпа, откакто стражът Алес Хрушка парира изстрела му от бялата точка.

В самия завършек на първото продължение бранителят Родриго Баталия с глава заби топката във вратата на чехите и означи решаващия гол, с който Спортинг се пребори за място в идната фаза.

ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 2:1 (след продължения, общ резултат 2:3)