Спортинг (Лисабон) стигна до полуфиналите за Купата на Португалия, но

...

За кой ли път Бас Дост спаси Спортинг

Спортинг (Лисабон) стигна до полуфиналите за Купата на Португалия, само че не и без да трепери до последно против втородивиознния Кова де Пиедаде. Отборът на Жорже Жезус се наложи с 2:1, а победното попадение означи нормалният обвинен - Бас Дост.

През първото полувреме по-чистите положения сътвориха домакините, а един път и гредата оказа помощ на Спортинг. В 54-ата минута Бруно Фернандес откри в интерес на " лисабонските лъвове ". Той стреля в далечния ъгъл, а рикошет в крайници на неприятелски бранител направи топката неспасяема за вратаря. Домакините обаче изравниха в 58-ата минута с гол на Клео от дузпа. Двайсетина минути по-късно Бас Дост от близко донесе успеха на Спортинг.

За полуфиналите се класираха още Калдас и Авеш, а на следващия ден е последният четвъртфинал сред Морейрензе и Порто.