Спортинг Лисабон постигна ценен успех над Порто с 2:0 у

...

Спортинг повали Порто в дербито и превзе отново върха в Примейра Лига

Спортинг Лисабон реализира скъп триумф над Порто с 2:0 вкъщи в дербито от 14-ия кръг на португалската Примейра Лига. По този метод отборът се изкачи още веднъж на върха в класирането.

Виктор Гьокерес изведе домакините напред в резултата в 11-та минута, а негов втори гол в 44-та бе анулиран след интервенция на ВАР. Малко след началото на втората част Пепе от гостите си изкара пряк червен картон, което в допълнение усложни ситуацията на „ драконите “. То стана неспасяемо след час игра, когато Гьокерес асистира на Педро Гонсалвеш.

До края статуквото остана непроменено и по този начин Спортинг още веднъж окупира върха в таблицата, с точка повече от втория Бенфика и с три пред третия Порто.

В идващия кръг Спортинг гостува на Портимонензе, като преди този момент следва и аудиенция на Тондела за Купата на Лигата, до момента в който Порто първо приема Лейшоеш за Купата на Лигата, а след това е хазаин и на Шавеш за състезание.