Спортинг и Стауя завършиха 0:0 в първи мач от плейофите

...

Зрелище в Португалия, но без голове

" Спортинг " и " Стауя " приключиха 0:0 в първи мач от плейофите в Шампионска лига. Домакините от Португалия започнаха мощно пред препълнените трибуни на Жозе Алваладе в Лисабон и още в 9-та минута Жереми Матьо можеше да открие резултата. Малко по-късно пропуск направи и Акуня. Гостите дадоха отговор с бърза контраофанзива и посредством капитана си Алибек сътвориха най-чистото състояние в мача досега, само че вратарят Руи Патрисио избави.

През второто полувреме " Спортинг " продължи да има самодейността и да притиска противника, само че румънците се бранеха чудесно и не допускаха огромни рискове пред Нита. В 77-та минута пред " Стяуа " се откри още по-чиста обстановка, когато Алибек изведе Еначе очи в очи с Руи Патрисио, само че десният бек на гостите стреля около вратата.

Така в последна сметка " Спортинг " и " Стяуа " не си означиха голове и след седмица в Букурещ ни чака крйно забавен реванш.
Източник: btvnovinite.bg