Севлиево без вода след наводнения: Над 50 къщи са разрушени
Според представители на общината ситуацията в района към този момент е спокойна и се чака последователно връщане към естествен темп на живот. Въпреки това следствията от бедствието остават съществени.
Жители на Севлиево описват, че водата е пристигнала ненадейно рано сутринта и е унищожила имущество и домове. „ Към 6 часа се събудихме сутринта. Дойде доста бързо тази вода. Целият ни живот отпътува “, споделя един от потърпевшите.
Друг локален гражданин разказва, че равнището на водата е достигнало над метър. „ Един метър и връхнина, може би “, споделя той.
Семейства, наранени от наводнението, описват, че са съумели да спасят единствено част от имуществото си и животните си, само че вредите са големи и занапред ще се правят оценка.
От общината оповестяват, че комисия стартира разказване на вредите в 9:00 часа. По думите на специалист по сигурността са наранени над 50 семейства, като при потребност работата ще продължи и през идващите дни.
Паралелно с това се прави отводняване на засегнатите жилища. В някои домове са извадени десетки кубици вода, а част от жилищата са съвсем изцяло негодни за обитаване.
Според локалните управляващи композиция от няколко фактора е довела до бедствието, в това число остаряла дига, построена през 1939 година, претрупана канализационна система и нараснало равнище на язовир „ Стамболийски “.
Допълнителен проблем за жителите на Севлиево е разкъсан тръбопровод, който е оставил града без водоснабдяване.
Жители на Севлиево описват, че водата е пристигнала ненадейно рано сутринта и е унищожила имущество и домове. „ Към 6 часа се събудихме сутринта. Дойде доста бързо тази вода. Целият ни живот отпътува “, споделя един от потърпевшите.
Друг локален гражданин разказва, че равнището на водата е достигнало над метър. „ Един метър и връхнина, може би “, споделя той.
Семейства, наранени от наводнението, описват, че са съумели да спасят единствено част от имуществото си и животните си, само че вредите са големи и занапред ще се правят оценка.
От общината оповестяват, че комисия стартира разказване на вредите в 9:00 часа. По думите на специалист по сигурността са наранени над 50 семейства, като при потребност работата ще продължи и през идващите дни.
Паралелно с това се прави отводняване на засегнатите жилища. В някои домове са извадени десетки кубици вода, а част от жилищата са съвсем изцяло негодни за обитаване.
Според локалните управляващи композиция от няколко фактора е довела до бедствието, в това число остаряла дига, построена през 1939 година, претрупана канализационна система и нараснало равнище на язовир „ Стамболийски “.
Допълнителен проблем за жителите на Севлиево е разкъсан тръбопровод, който е оставил града без водоснабдяване.
Източник: frognews.bg
КОМЕНТАРИ




