Според него интересната част ще бъде съставът на служебния кабинет,

...
Според него интересната част ще бъде съставът на служебния кабинет,
Коментари Харесай

Политологът Даниел Смилов: Сметките на ГЕРБ и ДПС може да излязат...

Според него забавната част ще бъде съставът на служебния кабинет, напомняйки, че задачата на конституционните промени е била да се ограничи до оптималната степен ролята на президента при съставянето на служебна изпълнителна власт.

 

По думите му Димитър Главчев се намира в обстановка, в която би трябвало да постави старания да сформира уравновесен кабинет. Смилов не изключи опцията част от сегашните министри да запазят постовете си и в служебния кабинет, само че добави, че последната дума ще бъде на Димитър Главчев.

Доц. Смилов разяснява и следващите предварителни парламентарни избори. Неговото виждане по въпроса е, че ГЕРБ и Движение за права и свободи чакат, че ще покачат своите резултати, заради което са изпратили страната на нов предварителен избор.

 

Това обаче не значи, че ще се случи. Много постоянно в политиката се оказва, че калкулациите могат да излязат неверни. Ако в действителност е било контрактувано всичко, трябваше ли ГЕРБ в неделя да афишира завършек на договарянията? Явно е бил издирван мотив за спиране на тези договаряния, допусна политологът.

 

За край на диалога доцент Смилов заключи, че от тези избори „ няма да има огромен смисъл “.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР