Според данни на Генералния медицински съвет за 2023 г. България

...
Според данни на Генералния медицински съвет за 2023 г. България
Коментари Харесай

През 2023 г.: 70% от новите лекари във Великобритания са завършил...

Според данни на Генералния медицински съвет за 2023 година България е страната с регистрирано най-голямо нарастване на броя на приключилите медицина, които се включват в английския пазар на труда. През 2023 година 435 от 622 доктори (70%), които са се включили към работната мощ във Англия, са английски жители с добита професионална подготовка по медицина в България. 

Британското държавно управление означи, че все още има повече от 2500 английски студенти, които следват за придобиване на висше обучение по медицина и стоматология в България. Те се образоват най-вече в Пловдив, Варна и София. Други известни дестинации в Европейски Съюз са Полша и Румъния.

 

Британската здравна система е в развой на набиране на личен състав и броят на местата за проучване на медицина в университетите се е нараснал с повече от една трета от 2017 година насам, нараствайки от 7 660 на 10 415 през настоящата академична година. Търсенето, обаче, е към момента по-голямо от предлагането.

 

Планът за работната мощ на Националната здравна система (НЗС) от 2023 година слага за цел откриването на 15 000 места в медицинските учебни заведения във Англия до 2031 година - 2032 година Междувременно НЗС разчита на набиране на личен състав от чужбина, в това число страни като Пакистан и Гана, които са в интернационалния „ червен лист “ за дефицит на лекари.

В свое изказване министърът на опазването на здравето и обществените грижи Уес Стрийтинг предизвести, че НЗС е станала прекомерно подвластна от лекари от други страни и прекомерно доста английски студенти с отлични оценки не получават места в английските медицински учебни заведения.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР