СподелиУкрайна е изправена пред вечна война“ и бавна загуба на

...
СподелиУкрайна е изправена пред вечна война“ и бавна загуба на
Коментари Харесай

Украйна е изправена пред „вечна война“, ако Европа не увеличи натиска върху Русия

Сподели
Украйна е изправена пред „ безконечна война “ и мудна загуба на територии, в случай че Европа не усили трагично натиска върху Русия, в това число посредством разполагане на войски и основаване на ракетоносен и дронов щит на територията на НАТО, с цел да отбрани Украйна от съветските офанзиви против нейната инфраструктура.

Тезата изрази в изявление за The Guardian някогашният общоприет секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен. Той заемаше поста 2009 до 2014 година, а преди този момент – 2001 – 2009 година е министър председател на Дания.

Расмусен споделя още, че в случай че страни като Полша се съгласят да приютят такива въздушни отбранителни системи, Русия ще разбере, че нахлуване против Украйна ще бъде нахлуване против целия Алианс.

„ Трябва да помогнем на украинския народ да се защитят от съветските ракети и дронове, посредством построяването на противовъздушен щит, който да оказва помощ на украинците да смъкват съветски ракети и дронове “, разяснява Расмусен.

Страните от НАТО, граничещи с Украйна, могат да бъдат мястото за основана на НАТО въздушна защита и ракетна система, споделя още той.

Расмусен прикани за разполагане на европейски отбранителни сили за Украйна още преди сключването на помирение. Той декларира, че „ обединението на искащите “, която се надява да събере такива сили, се е трансформирала в „ коалиция на чакащите “.

„ Ако не правим огромни промени в тактиката, ще се окажем в положение на „ безконечна война “, сподели той. „ Путин няма тласък да води мирни договаряния, до момента в който счита, че може да завоюва на бойното поле. Необходими са промени в скоростта и мисленето. “

Расмусен е на европейска обиколка, а през седмицата е в Лондон, където ще организира среща със съветника по национална сигурност Джонатан Пауъл. Двамата са разискали дали Съединени американски щати могат да дават гаранции за сигурност на Украйна, с тази решителност, с която Съединени американски щати предоставиха гаранции за сигурност на Катар, откакто Израел нападна столицата Доха.

Непоклатимите гаранции за сигурност биха създали по-лесно за украинския президент Володимир Зеленски да промотира пред украинците спокойно съглашение, което включва загуба на украинска територия, счита Расмусен.

Той сподели, че е належащо да се създадат трагични корекции в политиката на Европа, с цел да се промени мисленето на Владимир Путин. Освен развиването на украински ракетен и дронов щит, основан в Европа, и разполагането на някои европейски войски в Украйна, той прикани Украйна да получи далекобойни ракети за поразяване на повече цели в Русия.

Той сподели, че към момента е допустимо да се отворят още веднъж полемики за доставката на американски крилати ракети „ Томахоук “ /Tomahawk/ за Украйна, което Доналд Тръмп отхвърли да направи. Расмусен е на мнение, че Германия е подготвена да даде на Украйна свои лични крилати ракети „ Таурс “ /Taurus/.

„ Това ще изпрати доста явен сигнал през Атлантическия океан и ще окаже напън върху Белия дом. От огромно значение за Германия е Путин да бъде замесен в мирните договаряния. „ Таурус “ могат да създадат тъкмо това… “, твърди някогашният шеф на НАТО.

Политиката на Тръмп по отношение на Украйна е на равнище застой, откакто той изиска втора среща с съветския президент, а по-късно я анулира, с изказванието, че Владимир Путин не е заинтригуван от диалози за мир – нещо, което съперниците на Тръмп постоянно са твърдели. Последваха наказания против „ Роснефт “ и „ Лукойл “, които влизат в действие в края на този месец.

Расмусен е на мнение, че Европа към момента не осъзнава опасността, която Русия съставлява, и прикани за потреблението на замразените съветски активи за Украйна.

„ Трябва да размразим тези 150 милиарда евро съветски активи и да ги използваме като основа за заем за покупка на оръжия “, споделя още в изявлението някогашния ген.-секретар на НАТО.

Той планува, че европейските водачи ще съумеят да преодолеят възраженията против този проект, отправени на последния съвет на министрите на Европейски Съюз, основно от Белгия.
За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР