СподелиЛидерът на Сирия, Ахмед аш Шараа, и министър-председателят на Ливан,

...
СподелиЛидерът на Сирия, Ахмед аш Шараа, и министър-председателят на Ливан,
Коментари Харесай

Сирийският лидер и ливанският премиер обсъдиха делимитирането на границата между двете страни след прекратяването на огъня

Сподели
Лидерът на Сирия, Ахмед аш Шараа, и министър-председателят на Ливан, Науаф Салам, който е на посещаване в Сирия, разискаха през днешния ден делимитирането на границата сред двете страни, както по суша, по този начин и по вода. Това стана съвсем месец след, рапортува Ройтерс.

„ Тази аудиенция слага основите на нов стадий в връзките сред двете народи, учреден на взаимното почитание и добросъседските връзки “, съобщи Салам в изказване, публикувано от неговата канцелария.

След като бунтовническите групировки смъкнаха сирийския президент Башар Асад на 8 декември предходната година, районите по границата сред страните станаха сцена на интензивни взаимни офанзиви.

Най-новите конфликти се състояха предишния месец, когато новите сирийски управляващи бяха въвлечени в стреляне с ливански бойци и въоръжени формирования в Североизточен Ливан.

Сирия упрекна бойците на „ Хизбула “ в нахлуване на нейна територия, само че шиитската група отхвърли тези обвинявания, напомня Ройтерс.

По време на днешните диалози беше разисквано и ситуацията на ливанци, които са задържани или изчезнали в Сирия. Ливан показва, че над 700 негови жители се намират в сирийски затвори от времето на намесата на Сирия в гражданската война в Ливан в интервала 1975-1990 година

По време на близо 50-годишното ръководство на фамилията Асад, Сирия оказваше доста въздействие върху събитията в Ливан, запазвайки военно наличие там съвсем 30 години.

Днес, водачите на двете страни се съгласиха да работят взаимно и в икономическите сфери, прибавя Ройтерс.

Източник БТАЗа още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР