СподелиАмериканското министерство на финансите , че е издало лиценз, който

...
СподелиАмериканското министерство на финансите , че е издало лиценз, който
Коментари Харесай

Министерството на финансите на САЩ издаде лиценз, който позволява преговори за възможна продажба на чуждестранните активи на „Лукойл“

Сподели
Американското министерство на финансите, че е издало лиценз, който разрешава договаряния за евентуална продажба на интернационалните активи на „ Лукойл “.

Също през днешния ден, който разрешава на бизнеса да продължи да работи с две български дъщерни компании на глобената съветска компания „ Лукойл “, осведоми Ройтерс.

Този нов лиценз дава опция на компании и банкови институции да правят покупко-продажби с „ Лукойл България “ ЕООД и „ Лукойл Нефтохим Бургас “ АД, както и с техните дъщерни компании, до февруари 2026 година

Миналия месец английските управляващи постановиха наказания против водещи съветски производители на петрол, в това число „ Лукойл “ и „ Роснефт “, поради тяхната роля в финансирането на нашествието на Русия в Украйна. Съответно, и Съединени американски щати по-късно последваха с сходни наказания.

Източник БТАЗа още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР