Спирането на военната помощ и разузнавателната информация от САЩ към

...
Спирането на военната помощ и разузнавателната информация от САЩ към
Коментари Харесай

САЩ спрели помощта за Украйна, когато Киев бележи успехи край Покровск и Торецк

Спирането на военната помощ и разследващата информация от Съединени американски щати към Украйна е пристигнало в миг, когато украинските въоръжени сили (ВСУ) са почнали да си връщат позиции и да означават триумфи , оповестява украинският Telegram канал DeepState.

В региона на Покровск украинските сили последователно възвръщат изгубени позиции , създавайки предпоставки за " ампутиране " на съветския пробив. Украинските военни към този момент са изтласкали съветските сили от Успеновка и нападат в посока Шевченко, което може да докара до цялостно обграждане на съветски елементи. Подобна е обстановката и в Торецк , където, само че украински сили към този момент доближават центъра на града, предизвиквайки рецензии измежду съветските военни блогъри.

основава сериозен проблем за Украйна. Англия и Франция посредством свои наблюдателни средства, само че заради разпределението на сферите на отговорност техните благоприятни условия са лимитирани . Според специалисти, разузнаването на НАТО ще бъде по-малко дейно без американските запаси.

Междувременно Русия неотложно се възползва от обстановката, като против Одеса, Суми, Харков и Кривой рог, където беше ударен хотел , където са се намирали доброволци от Украйна, Съединени американски щати и Англия. Четирима души починаха, а 31 бяха ранени .

Съединени американски щати също по този начин са извели от строя украинските системи за предизвестие за въздушни удари и системи за ориентиране на ракетни установки HIMARS , което затруднява реакциите на украинските сили на съветските офанзиви.

Русия твърди, че офанзивата е била ориентирана против украински военни обекти, само че украинският президент Володимир Зеленски акцентира, че измежду потърпевшите в хотела има цивилни и филантропични служащи , цитира думите му Би Би Си.
 Рубио назова спора в Украйна прокси война сред Съединени американски щати и Русия
Рубио назова спора в Украйна прокси война сред Съединени американски щати и Русия

Държавният секретар акцентира, че Русия е изразила подготвеност за договаряния, само че до момента Украйна е отхвърляла дипломатическите инициативи
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР