Спасен е капитан на обърнала се в морето яхта край

...
Спасен е капитан на обърнала се в морето яхта край
Коментари Харесай

Яхта се обърна в морето край Бургас, капитанът е спасен

Спасен е капитан на обърнала се в морето яхта край Северния плаж в Бургас. Това заяви шефът на северната линия Симеон Цветков. Вероятно поради техническа нередовност лодката е почнала да се цялостни с вода и това е провокирало обръщането ѝ.

Капитанът се е държал за нея и е чакал помощ, сподели Цветков. За случай с бедстваща в морето лодка на близо 1500 м от брега, съобщил на спасителите сърфист. Той уведомил, че лодката е обърната, а капитанът е в заплаха. Незабавно е проведен екип и дружно с джет инструктор от близката водна база, който също има приключен курс за водно избавяне, е извършена акция по спасяването.

Става въпрос за едноместна ветроходна яхта. Инцидентът станал преди към час, капитанът е български жител и е без пострадвания. Спасеният мъж е благодарил на екипа, взел участие в избавителната акция, за бързата и сполучлива реакция.Лодката също е изведена на брега благодарение на джет.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР