Спасен е вторият пилот на сваления F-15 над Иран
Спасен е бил вторият американски водач, чийто аероплан F-15 беше свален над Иран, съобщи Ройтерс, като се базира на двама публични представители.
По-рано американското издание " Аксиос " също заяви за избавения втори водач. Изданието разяснява, че това е станало посредством интервенция на американски командоси.
Първият водач на същия аероплан беше избавен от американски командоси още след свалянето на машината в петък.
Това е първото сходно събаряне на аероплан от началото на войната в Иран преди близо пет седмици, както и първото събаряне на американски боен аероплан от повече от 20 години.
До свалянето се стигна единствено два дни, откакто президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп съобщи в праймтайм послание, че Съединени американски щати са " победили и изцяло унищожили Иран ", напомня Българска телеграфна агенция.
Свален бе и втори аероплан, щурмови А-10 (Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II), който се е разрушил в Персийския залив - във водите на Кувейт, откакто е бил подложен на ирански обстрел.
Конфликтът дестабилизира стопанските системи по целия свят на фона на продължаващите удари от страна на Иран в отговор на американските и израелските офанзиви, като иранските сили нанасят удари против енергийната инфраструктура в Залива и не престават да блокират комерсиалното мореплаване през Ормузкия пролив, с което затрудняват търговията с нефт и природен газ.
По-рано американското издание " Аксиос " също заяви за избавения втори водач. Изданието разяснява, че това е станало посредством интервенция на американски командоси.
Първият водач на същия аероплан беше избавен от американски командоси още след свалянето на машината в петък.
Това е първото сходно събаряне на аероплан от началото на войната в Иран преди близо пет седмици, както и първото събаряне на американски боен аероплан от повече от 20 години.
До свалянето се стигна единствено два дни, откакто президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп съобщи в праймтайм послание, че Съединени американски щати са " победили и изцяло унищожили Иран ", напомня Българска телеграфна агенция.
Свален бе и втори аероплан, щурмови А-10 (Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II), който се е разрушил в Персийския залив - във водите на Кувейт, откакто е бил подложен на ирански обстрел.
Конфликтът дестабилизира стопанските системи по целия свят на фона на продължаващите удари от страна на Иран в отговор на американските и израелските офанзиви, като иранските сили нанасят удари против енергийната инфраструктура в Залива и не престават да блокират комерсиалното мореплаване през Ормузкия пролив, с което затрудняват търговията с нефт и природен газ.
Източник: mediapool.bg
КОМЕНТАРИ




