Спартак Варна загуби с 1:2 от Локомотив София в двубой

...

Херо доволен от футболистите на Спартак Варна, въпреки загубата от Локо София

Спартак Варна загуби с 1:2 от Локомотив София в дуел от 23-ия кръг на efbet Лига, в мач игран през вчерашния ден в морската столица.

Антонио Вутов откри за гостите в 4-тата минута откакто преодоля отбраната на “соколите ” и даде задатък на Локомотив (София) – 0:1. Иван Йорданов завоюва дузпа за Спартак в 8-ата минута, откакто Юлиан Ненов игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Румен Руменов, който бе непогрешим и вкара за 1:1.

Последваха офанзиви и към двете порти. В 15-ата минута след двойно подаване сред Ромееш Ивей и Жоао Марио, топката прелетя над вратата на Локомотив (Сф). Отново Марио имаше опция за удвояване на резултата след 20-тата минута на дуела, когато бе изведен от Димов напред, само че изстрелът му поадна в ръцете на Гайе.

Още една хубава композиция имаха “соколите ” в 27-ата минута, когато Евандро игра с Микелс, само че още веднъж топката мина над вратата на гостите. В 33-та минута Жоа0 Марио стреля от дребен ъгъл, само че още веднъж Гайе бе на своето място и избави.

Малко преди края на първата част домакините имаха още една опция за пряк обстрел. Микелс игра с глава, само че топката още веднъж мина над вратата на Локомотив (Сф).

Втората част стартира със същата динамичност, само че и с още един гол на сметката на гостите. Голът падна след ъглов удар в 49-та минута. Евандро почисти топката, само че тя доближи до Юлиан Ненов, който си я спря, насочи право към вратата на Спартак и означи за 1:2.

Микелс имаше опция да изравни няколко минути по-късно, само че ударът му рикошира в бранител на Локомотив София. В 70-ата минута Божидар Васев опита удар със задна ножица в наказателното поле, само че Бубакар Гайе избави.

Междувременно в 63-ата минута помощник-треньорът на гостите Живко Миланов бе изпъден с пряк червен картон за реплики против съдията Станислав Тодоров.

В 82-ата минута Роберто Хименес опита да стреля към вратата след центриране, само че право в ръцете на Гайе.

Натискът на “соколите ” продължи, само че отбраната на Локомотив бе на своето място и се намеси удачно в много от основаните обстановки в наказателното поле на червено-черните.

В идващия кръг Спартак Варна гостува на ЦСКА, като мачът на стадион „ Българска войска “ е в събота, 18 март, от 17:00 часа.

Стартови сформира:

Спартак Вн: 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ромееш Ивей, 25. Пламен Димов (К), 3. Бен Карамоко, 22. Роберто Хименес, 17. Александър Белоусов (78′ – 11. Виктор Митев), 10. Румен Руменов (78′ – 8. Ивайло Климентов), 82. Иван Йорданов (72′ – 27. Денис Баланюк), 7. Лерой Микелс, 12. Евандро Коста (53′ – 30. Божидар Васев), 23. Жоао Марио (46′ – 47. Родни Антуи)

Резерви: 21. Иван Дичевски, 11. Виктор Митев, 20. Нейтън Олдър, 30. Божидар Васев, 8. Ивайло Климентов, 6. Луан Да Силва, 27. Денис Баланюк, 47. Родни Антуи

Старши треньор: Димитър Димитров-Херо

Локо Сф: 1. Бубакар Гайе, 44. Божидар Кацаров, 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев (К), 22. Ивайло Найденов (87′ – 12. Бруно Франко), 3. Марио Петков (87′ – 15. Лука Иванов), 39. Антонио Вутов, 89. Матеус Дуарте, 94. Юлиан Ненов, 29. Станислав Костов (72′ – 8. Мартин Райнов), 11. Карлос Франса (77′ – 70. Димо Бакалов)

Резерви: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 70. Димо Бакалов, 8. Мартин Райнов, 7. Александър Александров, 15. Лука Иванов

Старши треньор: Станислав Генчев

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Бен Карамоко, Ромееш Ивей, Евандро; Станислав Костов, Юлиан Ненов, Антонио Вутов

Наставникът на варненци: Надиграхме Локомотив по всички индикатори. Доволен съм от държанието на нашите футболисти

Старши треньорът на Спартак Варна Димитър Димитров-Херо бе удовлетворен от играта на своите футболисти, въпреки и след загуба с 1:2 от столичния Локомотив.

“Аз персонално съм удовлетворен от държанието на нашия тим, надиграхме ги по всички индикатори. Имаме проблеми при завършващата фаза, само че не мога да си спомня Локомотив да са имали чисти положения, с изключение на двата гола. Имахме обстановки, при които можехме да осъществяваме, само че неналичието на класа в завършващата фаза си сподели думата. Не мисля, че трябваше да загубим предвид на показаното ”, добави Димитър Димитров.

“За страдание Ивей получи пети жълт картон и няма да мога да разгадавам на него в мача с ЦСКА, а както виждате той е доста бърз и добър футболист. Съжалявам, че няма да може да вземе присъединяване в идващия значим мач ”, приключи наставникът на “соколите ”.
Източник: moreto.net