Спартак (Варна) загуби от Фрегата (Бургас) морското дерби в 15-ия

...

Хандбалният Спартак загуби от Фрегата във Варна

Спартак (Варна) загуби от Фрегата (Бургас) морското дерби в 15-ия кръг от националния хандбален шампионат при мъжете. Емоционалният и оспорван дуел приключи при резултат 23:18 в интерес на бургазлии. Срещата се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна, написа.

Гостите започнаха добре дуела и на почивката водеха с 12:9. През втората част съотношението на силите на терена не се промени и Фрегата доближи до крайния триумф с 23:18. Късметът също не беше на страната на варненци в този дуел, като в 7-8 от положителните им офанзиви топката срещна гредата.

Успехът изведе Фрегата до третото място във краткотрайното класиране в хандбалния шампионат при мъжете, до момента в който Спартак остава шести с актив от 5 победи, 1 еднакъв и 7 загуби. След провалянето възможностите на варненци да влязат в челната четворка остават илюзорни.

В идващия кръг Спартак гостува на водача Шумен. Срещата е на 9 март - събота, от 16 часа.
Източник: petel.bg