Спартак (Варна) спечели у дома срещу борбения тим на Дунав

...

Спартак победи с 3:1 Дунав във Варна

Спартак (Варна) завоюва вкъщи против борбения отбор на Дунав (Русе) с 3:1 в среща от 26-ия кръг на Втора  лига. Така отборът резервира разликата от три точки до първия в класирането Септември, който победи мъчно като посетител Беласица с 2:1.

" Соколите " започнаха мача доста надъхано. В 20-ата минута пробив отдясно на Ромеш Ивей приключи с прострелно центриране, Ахмед Ахмедов протегна крайник и засече топката над гредата, написа " Спортал ".

Малко по-късно гостите като по знамение не откриха резултата. Неразчетено върната топка към вратаря Георги Георгиев бе пресечена от Луис Пахама и единствено неумението на нападателя не докара до гол. В 33-тата минута най-дейният в състава на домакините Ромеш Ивей означи гол-шедьовър и подвигна публиката на крайници. Румен Руменов подаде от свободен удар към връхлитащия от втора позиция Ивей, чийто топовен изстрел не остави шансове на вратаря Дамянов.

В края на първото полувреме Виктор Митев изстреля топката в гредата.

В средата на втората част Ахмед Ахмедов се озова на стрелкова позиция, само че се засуети и вратарят Дамянов парира удара му. В 73-тата минута Ромеш Ивей с техничен удар с левия крайник означи втори гол, а 10 по-късно, след солова акция, пропусна да оформи своя хеттрик.
Източник: petel.bg