Спартак Варна спечели двубоя от третия кръг на Втора лига.

...

Втора победа за Спартак Вн

Спартак Варна завоюва дуела от третия кръг на Втора лига. Соколите се постановиха с 1:0 над Янтра на своя стадион, оповестява формалният уебсайт на клуба. Те имаха цялостно предимство като не разрешиха на противника да сътвори нито едно голово състояние. През цялото първо полувреме тимът на домакините доминираше над противника. Във втората минута капитанът на соколите Виктор Митев излезе на добра стрелкова позиция, само че ударът му не откри вратата. Малко по-късно Митев падна в наказателното поле, само че основният арбитър Станислав Тодоров бе безапелационен, че няма съображение да уточни бялата точка. В 11-ата минута Ахмед Ахмедов засече центриране отляво, само че изстрелът му от придвижване попадна право в ръцете на Християн Василев.В 22-а мин гол на Спартак бе анулиран заради отсъдена засада. В 53-ата минута Ангел Грънчов стреля с глава след центриране от ъглов удар, само че изпрати топката настрана от задачата. В 57-а мин Ахмед Ахмедов откри резултата след пробив и асистенция на Румен Руменов. В 68-ата минута “соколите ” останаха с човек по-малко, откакто Айвън Ангелов извърши нарушаване против Ивайло Михайлов и получи пряк червен картон.