Спартак Варна продължава напред в турнира за Купата на България,

...

Спартак Варна продължава в надпреварата за Купата на България след победа над Чавдар

Спартак Варна продължава напред в шампионата за Купата на България, откакто на 1/8-финала се наложи над Чавдар Етрополе с 1:0. Двубоят се игра през вчерашния ден във Варна, а прецизен за “соколите ” бе Здравко Димитров в 106 минута.

Спартак Варна контролираше мача в огромна част от времето на терена. На няколко пъти футболисти на “соколите ” бяха пред опция да открият резултата, само че топката по този начин и не навлезе в очертанията на вратата на Чавдар.

Първата сериозна офанзива за “соколите ” пристигна още в първата минута на дуела. Родни Антуи навлезе в наказателното поле на Чавдар и подаде към Баланюк, който обаче се размина с топката и не съумя да приключи бързата офанзива за Спартак.

Втората по-сериозна обстановка за домакините бе в 27-минута, когато Здравко Димитров бе пред вратата на Слави Петков, само че топката бе много по-дълга и по този начин той не доближи до нея.

В 37 мин. шут от линията на наказателното поле на Румен Руменов отиде право в ръцете на Слави Петков.

Гостите имаха късмет да доближат необезпокоявани до вратата на Християн Христов минути преди края на първата част, само че стражът на “соколите ” съумя да отклони топката с ръка в ъглов удар, от който не последва нищо за Чавдар. Румен Руменов остана непокрит минута след тази обстановка, само че още веднъж ударът му не затрудни Слави Петков и той улови.

С началото на второто полувреме Спартак имаше опция за ъглов удар, след осъществяването му и следващ към вратата, положителната интервенция на стража на гостите спря топката пред долния десен ъгъл.

Топката в наказателното поле на “соколите ” на три пъти се опита да пробие вратата на Христян Христов, който обаче бе на мястото си.

Футболистите на Спартак продължиха да натискат противника си от Етрополе и да реализира положения пред тяхната врата, само че още веднъж Петков се намеси изрично и остави вратата си “суха ”.

Родни Антуи пропусна златна опция да даде преднина на “соколите ” в 63-тата минута, откакто се размина с коженото кълбо директно пред вратата на Чавдар.

В 68-та минута при пряк обстрел след осъществяване на директен свободен удар, Здравко Димитров закачи страничния дирек от вътрешната страна, само че топката по този начин и не влезе в мрежата. Последваха нови офанзиви в синьо-бяло. Влезлият в игра Божидар Васев нанесе мощен удар към противниковата врата няколко минути по-късно, само че още веднъж стражът на гостите улови.

Футболистите на Спартак продължиха с натиска до края на втората част.

В края на постоянните 90-сет минути, Чавдар имаха опция за директен свободен удар. Футболист в червен екип получи топката след осъществяването и я прати на сантиметри от горния десен ъгъл на вратата на Христов.

В постоянното време до гол не се стигна – 0:0.

Първата офанзива в продълженията на мача още веднъж бе в интерес на Спартак. Божидар Митев опитва странична ножица, само че ударът му бе прекомерно слаб и неакуратен.

Румен Руменов и Ромееш Ивей на два пъти стреляха непосредствено към вратата на Чавдар, само че Петков още веднъж бе непробиваем и съумя да избави мощните удари.

106-тата минута се оказа сполучливата за “соколите ”, които посредством Здарвко Димитров съумяха да открият резултата.

119-тата Янчо Андреев пропусна опция да удвои преднината за Спартак.

Това бе финален мач и за двата тима през тази календарна година.

Стартови сформира:

Спартак Варна: 67. Християн Христов, 6. Емануел Моура, 25. Пламен Димов (к), 19. Никола Борисов, 14. Ромееш Ивей, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 47. Родни Антуи, 33. Здравко Димитров, 27. Денис Баланюк

Резерви: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 24. Лиандро Мартинс, 7. Георги Бабалиев, 30. Божидар Васев, 10. Янчо Андреев, 17. Цветан Илиев

Старши треньор: Тодор Киселичков

Чавдар Етрополе: 1. Слави Петров, 44. Христо Каймакански, 14. Тони Стоичков, 23. Мартин Василев, 20. Георги Маджаров, 31. Емил Трендафилов, 5. Калоян Радков, 6. Стефан Аличков, 21. Мартин Кръстев, 9. Николай Ботев (к), 99. Андон Гущеров

Резерви: 12. Костадин Котев, 77. Георги Юруков, 18. Кристиян Атанасов, 19. Христо Радков, 17. Стоян Сотиров, 11. Павел Головодов, 7. Николай Иванов

Старши треньор: Йордан Юруков

Съдия: Георги Иванов
Източник: moreto.net