Спартак (Варна) продължава да следва по петите градския съперник и

...

Хандбалният Спартак остава близо до върха

Спартак (Варна) продължава да следва по петите градския противник и първенец на страната - Локомотив. В среща от петия кръг на хандбалното състезание при мъжете Спартак реализира трети триумф в четири срещи след 32:23 гола при семейството на Локомотив (Горна Оряховица). Варненци надиграха " железничарите " за трети следващ път след дубъла от победи през предишния сезон.

Отборът, воден от Веселин Станков, изигра мощно първо полувреме и поведе със 17:11 след 30 минути на игралното поле. Почивката не оказа помощ на гостите да скроят проект за противопоставяне и провалянето през втората част стана още по-голямо, като цифрово изражение.

Локомотив загуби за трети път в четири срещи от старта на шампионата. Единственият триумф на отбора от Горна Оряховица бе реализиран в третия кръг при гостуването на Пирин (Гоце Делчев). " Железничарите " заемат седмо място в класирането с едвам 2 точки.

Спартак (Варна) има 7 в актива си - единствено с една по-малко от Локомотив (Варна), който победи Пирин в петия кръг. След седмица Спартак гостува в Ловеч против локалния Осъм, а водачите одобряват Фрегата. Локо Гражданско отделение пък е хазаин на НСА.