Спартак (Варна) победи Миньор (Перник) у дома с 2:0 в

...

Спартак победи Миньор и направи важна крачка към елита

Спартак (Варна) победи Миньор (Перник) вкъщи с 2:0 в мач от 33-ия кръг на Втора лига.

Георги Чукалов откри в 19-ата, а Иван Колев удвои в 76-ата минута, с което беше завършен и крайния резултат.

Гостите приключиха срещата и в понижен състав, откакто Божидар Васев получи втори жълт и надлежно червен картон в 72-ата минута.
 Спартак (Варна) се пребори за точката в Габрово и оглави Втора лига

Срещата беше на приблизително равнище, като изключително в последните 20 минути и двата тима внезапно смъкнаха темпото

По този метод Спартак към този момент има 62 точки и по този метод се изравни по този индикатор с водача в шампионата Септември (София) и е все по-близо до завръщане в родния хайлайф, като е и с мач по-малко от столичани.

Миньор е на седмото място с 51 точки. В идващия кръг варненци гостуват на третия във краткотрайното класиране Етър, до момента в който " чуковете ", които записаха четвърта поредна загуба, одобряват дубъла на ФК ЦСКА 1948.