Спартак (Варна) 0 : 1 Пирин 52′ Съдията Радослав Гидженов

Спартак - Пирин 0:1, Бербатов гледа мача, отменен гол за гостите

Спартак (Варна)

0: 1

Пирин
 52′
Съдията Радослав Гидженов употребява системата ВАР и анулира попадение на гостите. Преслав Йорданов прати топката в мрежата, само че реферът анулира гола поради фал на тарана против бранител на домакините. " Орлетата " несъмнено ще имат искания по отношение на отсъждането.
46′
Старт на второто полувреме.
45′
Домакините стигнаха до 2 не неприятни положения в заключителните минути на първото полувреме, само че по този начин и не се получи по-опасен изстрел.
 Снимка 581787
Източник:
42′
Картон за Тошев за оборване на съдийско решение.
41′
Картон за Хубчев за недодялан фал.
35′
Андреев шутира мощно, само че доста неопределено.
30′
Янчо Андреев стреля от към 25 метра, получи се рикошет и топката мина на няколко метра от дясната странична греда.
22′
Мартин Тошев получи отличен пас и стреля от близка отдалеченост. Кълбото обаче профуча малко над вратата.
14′
Димитър Бербатов, претендент за президент на БФС, гледа мача от трибуните. Берба е младеж на Пирин (Благоевград).
12′
Опасност пред вратата на " соколите " след пробив на Василев, до шут обаче не се стигна.
6′
Гооол за гостите! Китан Василев означи с глава след груба неточност в защитата на домакините.
 Снимка 581786
Източник:

Пасът за попадението за 0:1 пристигна непосредствено след осъществяване на тъч.
5′
Много умерено движение в първите 5 минути на разногласието.
1′
Начало на мача.
Състав 21. Иван Дичевски - ВРАТАР 21. Янко Георгиев - ВРАТАР 2. Велислав Боев 38. Александър Дюлгеров 3. Ибрям Ибрям 11. Андрей Йорданов 19. Никола Борисов 8. Емил Янчев 51. Илкер Будинов 23. Казуки Такахаши 13. Руслан Черненко 7. Китан Василев 17. Цветан Илиев 31. Красимир Станоев 10. Янчо Андреев - КАПИТАН 5. Николай Бодуров - КАПИТАН 11. Виктор Митев 3. Петър Занев 24. Лиандро 9. Преслав Йорданов 90. Мартин Тошев 45. Христофор Хубчев Треньор Васил Петров Красимир Петров Резерви 67. Християн Христов - ВРАТАР 12. Максим Ковальов 12. Генади Луго 73. Венцислав Бенгюзов 7. Георги Бабалиев 19. Вячеслав Велев 22. Ел Анаби 26. Иван Тасев 23. Менди 18. Мартин Смоленски 20. Николай Иванов 10. Славчо Шоколаров 9. Мехмед Сабри 6. Юлиян Попев
Спартак (Варна) посреща Пирин в първи мач от 3-ия кръг на efbet Лига. Двубоят във Варна е от 18:30 часа. Двата тима са в търсене на първа победа от началото на сезона. На старта " соколите " изгубиха злополучно първия си мач в елита от 13 години насам, откакто отстъпиха на Славия с 0:1 с автогол в самия край. Във втория кръг варненци записаха проваляне с 0:5 при гостуването на Левски.

" Орлетата " пък записаха проваляне при гостуването си на Локомотив (Пловдив) в първия кръг, а във втория направиха трагично 1:1 с ФК ЦСКА 1948.