Спартак Плевен записа трета победа в Националната баскетболна лига. Момчетата

...

Спартак Плевен надигра във Варна Черно море Тича с 83:69 и записа трето победа в НБЛ

Спартак Плевен записа трета победа в Националната баскетболна лига. Момчетата на треньора Любомир Минчев победиха във Варна Черно море Тича с 83:69. Успехът е трети за плевенчани, които имат и едно проваляне. Варненският отбор пък е с четири загуби от четири мача.

Двата тима изиграха забавна първа част. В началото ѝ гостите съумяха за съвсем четири минути игра да поведат с 8:2. Четири минути и две секунди преди края на първия интервал след два тъкмо изпълнени наказателни удара от Ейвърил Ъгба Черно море Тича понижи пасива си на 2 точки – 8:10. Спартак обаче направи серия от 5 точки и поведе със 7 точки при 15:8. Минута и 42 секунди преди края на първата част домакините след панер на Костадин Лазаров понижиха изоставането си до единствено точка – 14:15. Гостите взеха първата четвърт с 20:16. В началото на втория интервал играта бе равностойна, само че Спартак успяваше да поддържа задатък от три и повече точки. След три минути и половина игра гостите поведоха с 6 точки при 28:22. Около 2 минути преди почивката Спартак съумя да поведе с 9 точки при 35:26 след панер на Станимир Маринов. На полувремето резултатът бе 40:31 за гостуващия отбор.

Домакините започнаха по-добре след почивката и вкараха за съвсем 3 минути 5 против 0 точки и понижиха изоставането си на 4 точки – 36:40. В средата на третия интервал домакините понижиха пасива си до 3 точки при 44:47. Две минути и 2 2секунди преди края на третата част след панер и вкаран углавен удар от Костадин Лазаров Черно море Тича изоставаше към този момент единствено с 2 точки 51:53. Гостите се възползваха от две безрезултатни офанзиви на домакините и осъществя 7 следващи точки и поведе с 9 точки – 60:51. Преди последната част Черно море Тича губеше с 53:64. През последната част домакините не успяваха да понижат пасива си, а в средата на интервала преднината на гостите доближи 15 точки при 73:58 след тройка на Николай Стоянов. Силите на играчите на Черно море Тича не стигнаха за поврат и Спартак справедливо завоюва дуела.

За спечелилите Брайант Томас приключи мача с дабъл-дабъл – 20 точки и 12 битки. За Черно море Тича най-полезен беше Тач Ънру, който вкара 20 точки, взе 4 битки и даде 7 асистенции.