Спартак Плевен надви вицешампиона от миналия сезон Черноморец със 77:64

...

Спартак Плевен изравни серията с Черноморец за бронза в НБЛ

Спартак Плевен надделя вицешампиона от предишния сезон Черноморец със 77:64 (20:17, 14:17, 16:17, 27:13) като хазаин в зала „ Балканстрой “ в Плевен във втория мач от плейофа за третото място в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и изравни серията на 1-1 победи.

Играе до две победи от три вероятни срещи, а третият дуел ще се организира на 27 май още веднъж в Бургас.

Сблъсъкът, който е повтаряне на финала за Купата на България по-рано тази година, в който надви Черноморец, бе много оспорван и се реши в последните минути.

След относително равностойно първо полувреме резултатът на почивката бе еднакъв 34:34. Гостите имаха леко предимство в третата четвърт, като на моменти водеха с 6 точки, само че плевенчани стопиха задатъка им до единствено 1 точки при 50:51 след 30 минути игра.

Баскетболистите на Спартак Плевен започнаха съсредоточаване последната част и в заключителните минути подвигнаха разликата до 16 точки, подпечатвайки триумфа си и израняването в серията.

Николай Стоянов бе най-резултатен с 15 точки, 2 битки и 2 асистенции. Денислав Вутев добави 12 точки и 6 битки, а с 11 точки, 4 битки и 3 асистенции приключи Константин Тошков.

За Черноморец Травис Макконико осъществя 16 точки и 3 битки, а по 13 точки вкараха Шон Смит и Евгени Хаджирусев.