Созопол победи с 3:1 Черноморец 1919 в дерби срещата от

...

Созопол стъпи на върха на Югоизток

Созопол победи с 3:1 Черноморец 1919 в дерби срещата от 26-ия кръг на Югоизточната трета лига. С тази победа момчетата на Маргарит Димов стъпиха на върх а в класирането най-малко за 24 часа като настигнаха водача Нефтохимик. Двата тима имат по 63 точки, само че Нафтата е с мач по-малко. А той е на следващия ден в Хасково против едноименния тим.

Днешната среща в Созопол стартира равностойно, само че в 36-тата минута Уилфред Гримо с компактен удар в долния десен ъгъл откри резултата. Минута по-късно отдалечен удар на Гримо мина около лявата греда. След още 5 минути Трайо Грозев засече с глава центриране от фаул на Станимир Баев, само че в напречната греда. В обстановката бе маркирана и засада. Трайо Грозев 52-та минута вкара и втори гол за домакините. Яни Николов му пусна прекрасен пас в наказателното поле и той с гален насочи топката до лявата греда.Само след още 4-ри минути последва и червен картон за Васил Калоянов от Черноморец. Той опита задна ножица в наказателното поле, само че удари с крайник Мурад Ибраим в главата и получи втори жълт картон от рефера Красен Георгиев. 13 минути преди края Трайо Грозев направи резултата типичен с втория си гол в мача. Петко Пацов отби удар на Живко Димов, само че Грозев на метър пред голлинията с добавка вкара за 3:0. Във втората минута на добавеното време Мустафа Мустафа вкара почетния гол за акулите и оформи крайният резултат в срещата.

13 април 2019 година, събота, 17:00 ч / XXVI кръг:
Миньор (Раднево) - Розова котловина (Казанлък) 3:1 (1:1)
Асеновец 2005 (Асеновград) - Садово (Садово) 4:0
Загорец (Нова Загора) - Борислав 2009 (Първомай) 1:0 (0:0)

5. Марица 1921 (Пловдив) 26 13 9 4 34:17 48 [-]
6. Миньор (Раднево) 26 12 5 9 34:24 41
7. Атлетик (Куклен) 26 11 5 10 43:35 38
8. Хасково 1957 (Хасково) 25 10 6 9 41:32 36 [+]
9. Гигант (Съединение) 26 9 7 10 27:28 34
10. Розова котловина (Казанлък) 26 9 5 12 39:43 32
11. Левски (Карлово) 26 7 9 10 19:28 30
12. Борислав 2009 (Първомай) 26 9 2 15 29:38 29 [2 0 2 5:5 6]
13. Сокол (Марково) 25 8 5 12 34:42 29 [1 1 1 5:5 4]
14. Карнобат (Карнобат) 25 8 5 12 28:48 29 [1 1 1 4:4 4]